KOUČINGS

3 to 1.png

KAS IR KOUČINGS?

Koučings ir klienta atbalsts mērķu nostādīšanas, sasniegšanas un problēmu risināšanas procesā. Koučingā kouča un klienta sadarbības var notikt dažādos līmeņos, proti, uzvedības līmenī, strādājot ar jaunu ieradumu veidošanu, kompetenču un zināšanu līmenī, attīstot jaunas prasmes un iemaņas, vai, piemēram, veidojot adekvātu pašvērtējumu, ka arī vērtību un pārlieicību līmenī. Šeit koučings var nākt talkā strādājot ar dzīves jēgas, aicinājuma un misijas apziņu, karjeras maiņu vai personīgas attīstības stratēģiju.

Šie ir tikai daži piemēri. Kouča un klienta darba fokusā var būt praktiski jebkura klienta dzīves sfēra, ja vien viņš vēlas tajā ieviest kaut kādas izmaiņas — darbs, karjera, attiecības ar cilvēkiem un dzīvesbiedriem, finanses, radošums, veselība u.c.

Koučings nav psihoterapija, apmācība, vai eksperta konsultēšana. Koučings ir tāda sadarbības sistēma, kas ļauj radīt optimālus apstākļus klienta paša rīcībai, pilnveidošanai un mērķa sasniegšanai.

«Koučings — ir cilvēka potenciāla atklāšana, kuras mērķis ir cilvēka maksimālas efektivitātes sasniegšana. Koučings nemāca, tas palīdz mācīties.»

Džons Vitmors «Augstas efektivitātes koučings»

Kaut arī strādākoučingā var praktiski ar jebkuru dzīves jomu, ir viena lieta, bez kuras koučings nav iespējams. Tā ir vēlēšanās. Bez vēlēšanās kaut ko sasniegt, vai kaut ko mainīt koučingā rezultātu nebūs.

Inspirational quotes

ŠEIT UN TAGAD

Viens no galvenajiem principiem koučingā ir darbs šeit un tagad. Viss ko mēs darba procesā kopīgi skaidrosim un klients mainīs attiecas uz tagadni. Koučingā mēs pieskaramies pagātnei minimāli, tikai tad, kad nepieciešams noskaidrot kādas reakcijas veidošanās apstākļus, vai pozitīvas pieredzes esamību. Bet ar sāpēm un traumu mēs dziļi nestrādājam — tā ir psihoterapijas darba joma.

Kāpēc? Tāpēč, ka koučinga galvenais instruments ir apzinātība, fokuss uz sevi šajā dzīves posmā, kas ļauj ieraudzīt gan savus resursus, gan savas iespējas, kas šajā brīdī ir pieejamas.  Pagātne ir aizgājusi, nākotne vēl nav klāt. Strādāt mēs varam tikai šeit un tagad.

Inspirational quotes (1)

KAS IR SVARĪGI UZSĀKOT DARBU KOUČINGĀ?

Pirmkārt, vēlams priekš sevis noskaidrot to dzīves jomu, kurā ir vēlamas pārmaiņas. Jautājums, kuru risināt ar kouča palīdzību var būt arī pavisam nekonkrēts, to ir iespējams precizēt pirmajā tikšanas reizē. Bet ja nākot uz pirmo sessiju Jūs apzināsieties kas tieši Jūs napmierina, vai kurā dzīves jomā gribētos ieviest pārmaiņas darbs ritēs ātrāk.

Otrkārt, ir jāsaprot, ka pārmaiņu iestāšanās Jūsu dzīvē ir atkarīga tikai no Jums. Es, kouča pozīcijā varu tikai palīdzēt Jums saprast kaut ko attiecībā uz Jūsu mērķi, palīdzēt ieraudzīt pieejamos resursus, apzināt šķēršļus un riskus, kas var apgrūtināt ceļu uz mērķi, bet pārmaiņas seko tikai rīcībai, kas paliek Jūsu ziņā.

Koučs var atbalstīt klientu optimālā rīcības plāna izveidē un ceļā uz mērķi, bet rīcība ir paša klienta darba daļa, kas ir atkarīga tikai no vina paša.

KO IEGŪST KLIENTS?

Koučings kā sistēma paaugstina apzinātību un koncentrēšanos uz saviem mērķiem vai savu «svarīgumu» — savām vērtībām. Šaubas un izvēle vairs nelaupa laiku, prioritātes, balstītas vērtībās kļūst skaidras, top darbības plāns, paagustinās efektivitāte, attīstās jaunas iemaņas un spējas, un paplašinās realitātes karte.

Katra sessija dod klientam kvalitatīvas pārmaiņas. Tā var būt kāda svarīga atklāsme, jauns problēmas redzējums, kas noņem iepriekš esošus ierobežojumus, konkrēts rīcības plāns vai jauns stāvoklis — paaugstināts pašvērtējums, apzinātas jaunas rīcības stratēģijas.

KĀ TAS NOTIEK?

Pirmajā reizē mēs tiekamies iepazīšanas sessijā. Mēs iepazīstamies un vienojamies par ilgtermiņa koučinga mērķi, ap kuru veidosies visa mūsu turpmākā sadarbība.

Šī un nākamās individuālās sessijas ilgst stundu, vai nedaudz vairāk. Katras sessijas ietvaros mēs vienojamies par sessijas mērķi un srādājam tieši ar to.

KOUČINGA LAIKI

Šobrīd es strādāju ar klientiem klātienē Rīgā, trešdienās, savukārt online konsultācijas Skype vai FB Messenger platformā notiek ceturtdienās. Lai pieteiktos, lūdzu, sazinieties ar mani šeit vai feisbukā.

3 to 1 (1).png

KOUČING-SEMINĀRI

Papildus individuālām konsultācijām es vadu arī koučinga seminārus par pašizziņas un pašizagsmes tēmām, tādām, kā pašvērtējums, kritika un prokrastinācijā. Sīkāka informācija par tiem ir pieejama mānā darba lapā feisbukā, vai klikšķinot uz saitēm zemāk.

Seminārs par kritiku:

5.png

Praktiskais seminārs par pašvērtējumu:

Facebook event header (2)

Semināru cikls veltīts prokrastinācijai:

Facebook event header (2)